28Şub 2015
Şub 28, 2015

Atolye D3’ü Diğer Resim Kurslarından Ayıran Nedir?

Atolye D3’ü Diğer Resim Kurslarından Ayıran Nedir?

Güzel sanatlar eğitiminin ileri seviyede ve özel eğitmenlerle yapılmalıdır. Birebir eğitim yöntemi de son derece önemlidir. Atölye D3’ü diğer resim kurslarından ayıran en önemli özelliği de birebir eğitim imkanıdır. Birebir eğitim yönteminde öğrencinin özel yetenek sınavında başarı şansı çok daha fazla olmaktadır. Öğrenci birebir eğitimde alamadığı noktaları çok daha kolay sorabilmekte, bu sayede de en ileri seviyede eğitim alması mümkün olabilmektedir. Bilindiği gibi birebir eğitim, yüksek başarıyı beraberinde getiren en önemli sistemdir. Atölye D3’te resim eğitimi, sürekli geliştirilmek için uğraşılan bir proje olarak değerlendirilmektedir. Sürekli yeni eğitim tekniklerinin geliştirildiği eğitim çalışmalarında en iyisi hedeflenmekte ve öğrencinin başarısına odaklı bir eğitim anlayışı sürdürülmektedir. Üst seviyede verilen eğitimin sonrasında başarının garanti olacağı düşünülerek verilen derslerde öğrencinin kendini geliştirmesi sağlanmaktadır. Ezberciliğe değil anlamaya yönelik olarak verilen eğitim, temelden başlamaktadır. Bu sayede özel yetenek sınavlarında nasıl bir yöntem izlenirse izlensin öğrencinin başarılı olması hedeflenmektedir. Amaç, başarının tesadüf olmamasıdır. Çünkü kursta verilen eğitimin, tüm üniversite hayatı boyunca ve hatta daha da ilerisi için faydalı olması gereklidir. Atölye D3, bu düşünce ile eğitim vermektedir.

Sınavlara Hazırlarken Sosyolojik ve Psikolojik Destek Önemlidir

Atölye D3’ü diğer resim kurslarından ayıran en önemli özelliklerin arasında eğitimin bilgi ve becerinin yanı sıra psikolojik ve sosyolojik açıdan da bakmasıdır. Öğrencinin her konuda eğitmenlerine 24 saat boyunca ulaşabilmektedir. İletişim kanallarını sürekli aktif tutan Atölye D3, sadece özel yetenek sınavlarına hazırlayan bir kurs değil, geleceğe hazırlayan bir kurs olarak öne çıkmaktadır. Ancak öncelikle verilen hizmet, güzel sanatlar fakültelerinin özel yetenek sınavlar ile öğrenci aldığı bölümlerine yönelik resim kursudur. Derslerde karakalem çalışmaları öğretilmektedir ve bu da yetenek sınavının en temelidir. Atölye D3, moda ve tekstil tasarımı, fotoğraf, iç mimarlık, resim ve heykel, grafik tasarım, çizgi film ve animasyon, cam ve seramik ve benzeri alanlarda eğitim vermektedir. Birebir eğitim anlayışı ile her öğrenciye en üst derecede zaman ayrılmaktadır. Bunun gerçekleştirilmesi için de öğrenci sayısı fazla tutulmamaktadır. Disiplinli ve sistemli bir çalışma anlayışı içinde eğitim veren Atölye D3, iki ya da üç eğitmenle ders yapmaktadır ve dersler belli bir grup içinde olmaktadır.

2 responses on “Atolye D3’ü Diğer Resim Kurslarından Ayıran Nedir?

  1. sevgi oztekin dedi ki:

    site yönetimine teşekkür ederim çoğu zaman aradığımız şeyi sitelerde bulamıyoruz oraya buraya yönlendiriyorlar sizin sitenizin içeriği güzel daha çok güncellerseniz sevinirim

    • Yonetim dedi ki:

      teşekür ederiz sevgi hanım..belirli zaman aralıklarında güncelemelerimiz olucaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir