GÜZEL SANATLAR FAKÜLTELERİNE HAZIRLIK EĞİTİMİ NELERİ KAPSAR
6Eyl 2017
Eyl 6, 2017

GÜZEL SANATLAR FAKÜLTELERİNE HAZIRLIK EĞİTİMİ NELERİ KAPSAR?

GÜZEL SANATLAR FAKÜLTELERİNE HAZIRLIK EĞİTİMİ NELERİ KAPSAR?

GÜZEL SANATLAR FAKÜLTELERİNE HAZIRLIK EĞİTİMİ NELERİ KAPSAR

GÜZEL SANATLAR FAKÜLTELERİNE HAZIRLIK EĞİTİMİ NELERİ KAPSAR

          Güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitiminin içeriği ve süresi, hangi bölüme girileceğine göre değişmektedir. Diğer yandan öğrencinin girmek istediği alana ilişkin önceden eğitiminin olup olmadığı, eğitim almışsa hangi seviyede olduğu da, güzel sanatlar fakültesine hazırlık eğitiminin niteliğini belirlemede önem taşımaktadır.

          Güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitiminde, öğrencinin seviyesine göre temel prensipler ve teori hakkında verilecek derslerle başlanır. Bu dersler uygulama ile de takviye edilir. Eğer öğrenci hazırlandığı alanda daha önceden belli bir eğitim almışsa, durumuna göre eğitimine kaldığı yerden devam edilerek, uygulama eğitimi daha uzun süreye yayılır. Ancak daha önceden hiç eğitim almamış öğrenciler için ilk etapta teorik ve teknik dersler daha ağırlıklı olarak verilmekte, uygulama dersleri teknik derslerle paralel yürütülmektedir.  

          Güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitimi ile;

  • Öğrenci düşünce ve duygularını görsel olarak ifade edebilecek beceriyi kazanır.
  • Başarılı olmak istediği alanda gerekli teknik bilginin tamamını edinir.
  • Çizim ve yaratıcılık yeteneği gelişir.
  • Portfolyosunu oluşturur.
  • Sınavlara girmek ve başarılı olmak için gerekli özgüveni kazanır.

          Güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitimi için lise mezunu veya lise son sınıfta olmak gerekir. Ancak daha erken yaşlarda da güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitimine başlanması mümkündür. Hatta kararını daha erken yıllarda veren öğrencilerin, lise son sınıfı veya liseyi bitirmeyi beklemeden, güzel sanatlar hazırlık kurslarına başlaması ve eğitimi birkaç yıla yayması halinde, sınavlarda çok daha başarılı olacakları açıktır.

          Bizim eğitim anlayışımızda öğrencinin gireceği sınava tam donanımlı şekilde ve özgüvenle girmesini sağlayacak temel prensipler her şeyden önemlidir. Bu prensiplerimizden taviz vermeden eğitim veririz. Evet bu işi para kazanmak için yapıyoruz ancak gençlerin hayalleri ve geleceklerini olumsuz etkileyecek her türlü unsuru eğitimimizden uzak tutuyoruz. Bizler için öğrencilerimizin başarısı ve mutluluğu daima paradan çok daha önemli bir tatmin aracı olmuştur.

          Güzel sanatlar fakültesi sınavlarında başarı kazanmak ve hayalinizdeki fakülteye girmek için vereceğiniz mücadelede, zorlu ve yorucu bu süreçte, bilgi ve deneyimimizle sizlerin yanında olacağız. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir