NEDEN ATÖLYE D3 GÜZEL SANATLARA HAZIRLIK KURSU?
21Eyl 2017
Eyl 21, 2017

NEDEN ATÖLYE D3 GÜZEL SANATLARA HAZIRLIK KURSU?

NEDEN ATÖLYE D3 GÜZEL SANATLARA HAZIRLIK KURSU?

 

NEDEN ATÖLYE D3 GÜZEL SANATLARA HAZIRLIK KURSU?

NEDEN ATÖLYE D3 GÜZEL SANATLARA HAZIRLIK KURSU?

        Bu kadar güzel sanatlara hazırlık kursu arasından neden sizi tercih edelim diye düşünüyor olabilirsiniz. Elbette ki diğer kurslarda da çok değerli eğitimciler çalışmakta ve öğrencileri için en iyisini yapmak istemektedir. Ancak bir güzel sanatlara hazırlık kursunun eğitimcilerinin kalitesi ve eğitim içeriği kadar, kursun kurumsal yapısı da önemlidir. Ders programlarının hazırlanması, derslerin içeriği, ders saatleri, eğitimin süresi, etütler, pratik çalışmalar, özel çalışma yapmaya müsait atölyelerin varlığı gibi hususlar da bir kursun tercih edilmesini belirleyecek kriterlerdendir.

       Öğrencinin şartlarına uygun bir program oluşturulması, her öğrencinin seviyesinin ayrı ayrı belirlenerek buna uygun bir eğitim içeriği hazırlanması, öğrencilerle bire bir ilgilenilerek sosyal bağ kurulması, o alandaki yeniliklerin sürekli takip edilerek uygulamaya geçirilmesi, sınavlar konusunda öğrencinin bilgilendirilmesi ve rehberlik edilmesi gibi hususlar önemlidir.

       Eğitim öğrenci ile bizzat ilgilenmeyi ve öğrenci ile aynı dilden konuşmayı gerektirir. Bu husus sanat eğitiminde çok daha fazla önem kazanmaktadır. Çünkü sanat, kişisel yeteneğin ve hayal gücünün doğru şekilde birleştirilmesi ve ifade edilmesi ile anlam kazanır. İyi bir eğitimci öğrencinin ruhuna hitap ederek, ondaki yetenek ve hayal gücünü doğru teknikle ifade etmesini sağlamalıdır. Bu ifade şekli öğrencinin gerek mesleki, gerekse eğitim hayatında daima öne geçmesini ve başarılı olmasını sağlayacak en önemli husustur.

       Sanat eğitimi incelik, özveri, sabır ve azim gerektirir. Bu unsurların doğru şekilde harmanlanması halinde öğrencinin başarısız olması mümkün değildir. Öğrencideki potansiyelin açığa çıkarılması ve kanalize edilmesi, iyi bir sanat eğitimcisinin en önemli görevidir. Eğitim de bir sanattır. Bu yüzden sanat eğitmenleri işlerini yaparken bir sanat icra ettiklerinin bilincindedirler.

       Atölye D3 Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu olarak tüm bu hususları titizlikle değerlendirmek ve bu şekilde hizmet vermek için çalışıyoruz. Bu yüzden güzel sanatlara hazırlık kursu denildiğinde herkesin referans olduğu kurumlardan biriyiz. Sınavlara hazırladığımız öğrencilerimizin başarısı doğru yolda olduğumuz konusundaki inancımızı güçlendirerek büyütmektedir. Ailemize katılmak ve birlikte başarıyı yakalamak için gelin tanışalım ve birlikte neler yapabileceğimize karar verelim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir